Zaślepienie dziury – przygotowanie do naprawy

Prace bosmańskie top strony

Zaślepienie dziury – przygotowanie do naprawy

WOLYMPUS DIGITAL CAMERA miejscu uszkodzenia należy w pierwszej kolejności,usunąć naruszony, rozwarstwiony laminat np. za pomocą wyrzynarki.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERANastępnie papierem ściernym wykonać „ukosowanie” krawędzi laminatu. Do tego celu przy grubościennym laminacie, można użyć szlifierki kątowej z tarczą listkową, przy cienkim wystarczy parę ruchów kostką z papierem P40. Skos zmniejszający średnicę otworu wykonujemy w kierunku strony, do której mamy gorszy dostęp.   W naszym przypadku laminat reparacyjny będziemy nakładać od strony „zewnętrznej” żelkotowej, gdyż mamy utrudniony dostęp od środka. Przykładem takiej naprawy może być kadłub jachtu w miejscu komory wypornościowej.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo wykonaniu skosu przecieramy miejsce naprawy zmywaczem Sea-Line i przechodzimy do następnego etapu. Aby nakładana mata szklana nie wpadała nam do środka otworu musimy wykonać jego zaślepienie. Do tego celu można wykorzystać płytkę z laminatu lub zagruntowaną epoksydem sklejkę. Wycinamy płytkę o wymiarach o ok. 2 cm większych od otworu i wykonujemy w niej 2 otwory o średnicy ok. 6 mm na przełożenie linki.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW naprawianym otworze nacinamy rowki, aby można było wprowadzić płytkę przez otwór na stronę wewnętrzną

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERASprawdzamy czy płytka przejdzie na drugą stronę. Przeplatamy linkę przez płytkę, wkładamy zaślepkę w otwór i ciągniemy linkę dociskając płytkę do naprawianej ścianki, sprawdzając czy dobrze przylega.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKolejnym krokiem jest przygotowanie do wklejenia płytki. Papierem ściernym p40 szlifujemy od wewnątrz ściankę w miejscu, w którym będzie przylegać płytka oraz całą płytkę. Przechodzimy do przygotowania szpachlówki Sea-Line. Ponownie umieszczamy płytkę w otworze i dociągamy do powierzchni aż szpachlówka szczelnie połączy płyta z laminatem.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERANadmiar szpachlówki powinien zostać wyciśnięty na zewnątrz. Usuwamy nadmiar wyciśniętej szpachlówki i wygładzamy szpachlówkę. Operacja ta ułatwi późniejsze układanie maty szklanej.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo utwardzeniu szpachlówki wyciągamy linkę i możemy przejść do laminowania.

 

 

 


Katalog Sea-Line

 

 

  • Podziel się:
  • Facebook
  • Twitter
  • linkedin
  • E-mail

Zobacz również

Newsletter
KOMPENDIUM WIEDZY Sea-Line
CZYLI ABC KONSERWACJI I NAPRAWY JACHTÓW oraz ŁODZI
Zamknij