Naprawa rozwarstwienia łączenia laminatu

Prace bosmańskie top strony

Naprawa rozwarstwienia łączenia laminatu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oczyszczenia miejsca rozwarstwienia

rozwarstwienie 1Miejsce łączenia powierzchni laminatu np. łączenie kadłuba z pokładem jest bardzo często narażone na rozwarstwienie z powodu uderzenia, niedokładnego klejenia lub użycia nieodpowiedniego kleju. Jeżeli zdarzy się miejscowe rozwarstwienie należy je czasowo trwale rozewrzeć.  Można się posłużyć wkrętami umieszczając je w szparze między laminatami. Papierem ściernym należy przetrzeć wewnętrzne powierzchnie i oczyścić z pyłu.

 

Nałożenie szpachlówki Sea-Line

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Do sklejenia łączenia można użyć szpachlówek poliestrowych jak i epoksydowych w zależności jakich parametrów łączenia oczekujemy. Proponujemy wykonanie naprawy przy użyciu szpachlówki epoksydowej z włóknem szklanym Sea-Line  lub  szpachlówki epoksydowej uniwersalnej Sea-Line. Po wymieszaniu z utwardzaczem zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami, nakładamy szpachlówkę szpachelką starając się, aby wypełniła jak najgłębiej połączenia.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

Ściśnięcie łączenia

OLYMPUS DIGITAL CAMERANastępnie wyciągamy wkręty, a nadmiar szpachlówki powinien zostać wyciśnięty na zewnątrz.

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Połączenie należy dobrze docisnąć za pomocą ścisków.

 

 

 

 

 

Po utwardzeniu można ściągnąć ściski i ściąć nożem nadmiar szpachlówki. Pozostaje tylko przeszlifowanie łączenia papierem ściernym np. 180 i ewentualnie zabezpieczenie połączenia podkładem epoksydowym Lightprimer 5:1.

 


Katalog Sea-Line

  • Podziel się:
  • Facebook
  • Twitter
  • linkedin
  • E-mail

Zobacz również

Newsletter
KOMPENDIUM WIEDZY Sea-Line
CZYLI ABC KONSERWACJI I NAPRAWY JACHTÓW oraz ŁODZI
Zamknij